Ürünlerimiz

Her çeşit Sebzeyi, sağlıklı, yüksek kaliteli, ekonomik koşullarda tüketicilerin beğenisine sunmaktadır.

Tarladan, sofraya. Güvenle tüketebileceğiniz ürünleri sizlere ulaştırmaktan ve her geçen gün hizmet kaltemizi artırmaktan gururluyuz.

Sebze ve meyveleri şiddetli akan suyun altında yıkamayınSebze ve meyvelerin içindeki bazı vitaminler suda çözünüyor. Bu nedenle sebze ve meyveleri şiddetli akan suyun altında uzun süre yıkamayın. Hızlı akan su, yüzeyde oksijen kaybına neden olarak, yiyeceklerin besin değerini düşürüyor. Ayrıca sebzeleri yıkarken bütün halinde suya basın. Doğrayıp suya bastığınızda vitamin değerini öldürüyorsunuz.

  • Sebze

   SebzeDomates

  • Domates

   Sebze

   Domates antioksidanlarla dolu doludur. Alfa-lipoik asit, glikozu enerjiye dönüştürmek için vücuda yardımcı olur. Bazı çalışmada alfa lipoik asitin kan şekeri kontrolüne yardımcı olduğunu ortaya koymuştur.

  • Sebze

   SebzeSalkım Domates

  • Salkım Domates

   Sebze

   Domatesin sağlığa faydaları, sebzeye kırmızı rengini veren ve güçlü bir antioksidan olan “likopen” adlı bileşenden kaynaklanmaktadır.

  • Sebze

   SebzeKokteyl Domates

  • Kokteyl Domates

   Sebze

   Domatesi bu kadar sağlığa faydalı kılan özelliği hiç şüphesiz içerdiği yüksek değerde ve çok farklı vitaminler ve besinlerdir. Orta boy bir domates ( 123 gram) ortalama 22 kalor, 0 yağ ve 1 gram protein içermektedir. Domates A ve C vitamini açısından zengindir. Bunun aynında folik asit açısından zengin bir kaynaktır. Ayrıca domates alfa lipoik asit, likopen, kolin, folik asit, beta-karoten ve lutein de dahil olmak üzere olmak üzere birçok besin içermektedir.

  • Sebze

   SebzeDomates Oval

  • Domates Oval

   Sebze

   Domatesi bu kadar sağlığa faydalı kılan özelliği hiç şüphesiz içerdiği yüksek değerde ve çok farklı vitaminler ve besinlerdir. Orta boy bir domates ( 123 gram) ortalama 22 kalor, 0 yağ ve 1 gram protein içermektedir. Domates A ve C vitamini açısından zengindir. Bunun aynında folik asit açısından zengin bir kaynaktır. Ayrıca domates alfa lipoik asit, likopen, kolin, folik asit, beta-karoten ve lutein de dahil olmak üzere olmak üzere birçok besin içermektedir.

  • Sebze

   SebzeFasulye Çalı

  • Fasulye Çalı

   Sebze

   Fasulyenin içeriği sağlığımıza geniş bir yelpazede hizmet etmesini sağlamaktadır. Sindirim sistemine oldukça faydalı olan fasulye şaşırtıcı bir şekilde beyin sağlığına iyi gelir. Fasulye ayrıva kan şekerine, kalp hastalıklarına faydalıdır. Bunun dışında çok etkili bir enerji deposu olan fasulye genel anlamda metabolizmayı hızlandırı ve genel sağlığa katkıda bulunur. Şimdi fasulyenin faydalıdırını detaylı olarak imcelemeye çalışalım.

  • Sebze

   SebzeFasulye

  • Fasulye

   Sebze

   Yüksek oranda lif içeren bir sebzedir. A, B12, C ve K vitaminleri, potasyum, kalsiyum, fosfor ve manganez de içerir. Kemik gelişimine fayda sağlar. Hazımsızlığı giderir, sindirim sisteminin gelişimini olumlu yönde etkiler. Kolesterolü düzenlemeye yardım eder. Kabızlığı önlemeye yardım eder.

  • Sebze

   SebzeFasulye Ayşe

  • Fasulye Ayşe

   Sebze

   Yüksek oranda lif içeren bir sebzedir. A, B12, C ve K vitaminleri, potasyum, kalsiyum, fosfor ve manganez de içerir. Kemik gelişimine fayda sağlar. Hazımsızlığı giderir, sindirim sisteminin gelişimini olumlu yönde etkiler. Kolesterolü düzenlemeye yardım eder. Kabızlığı önlemeye yardım eder. Vücut yorgunluğunu giderir. Başta kolon kanseri olmak üzere birçok kanser türünü önlemeye katkı sağlar. Vücuttaki serbest radikallerin miktarını azaltır ve bunun sonucunda damarlardaki yağ oranının azaltılmasına yardım eder.

  • Sebze

   SebzeÇarliston Biber

  • Çarliston Biber

   Sebze

   Kırmızı biber yeşil biberin başka bir türüdür. Yeşilinden daha tatlı ve olgun olan kırmızı biber sadece yemekleri tatlandırmaz aynı zamanda da vücudunuz için muhteşem yararlar sağlar.

  • Sebze

   SebzeKırmızı Biber

  • Kırmızı Biber

   Sebze

   İçeriğinde antioksidan vitaminler olduğu için yaşlanmayı geciktirir, enfeksiyonlara karşı vücudu korur, vücudumuzun temizlenmesinde yardımcıdır. Kansere karşı etkilidir. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. İçeriğindeki P vitamini atardamar ve toplardamar sağlığı için önemlidir. Damarların yumuşamasına ve kanamaya karşı etkilidir. Kalp ve damar sağlığı için önemlidir. Kalp hastalıklarından korur.

  • Sebze

   SebzeSivri Biber

  • Sivri Biber

   Sebze

   Biberler, içerdikleri antioksidan ve diğer maddelerle bedenin birçok kanser türüne ve kalp hastalıklarına yakalanma rizikosunu azaltır; felç geçirme ve katarakt illetine tutulma tehlikesini en aza indirger.

  • Sebze

   SebzeKöy Biberi

  • Köy Biberi

   Sebze

    Kansere karşı etkilidir.  Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. İçeriğindeki P vitamini atardamar ve toplardamar sağlığı için önemlidir. Damarların yumuşamasına ve kanamaya karşı etkilidir. Kalp ve damar sağlığı için önemlidir. Kalp hastalıklarından korur. • İçeriğinde ki K vitamini kanamaları azaltır.  İçeriğinde yoğun lif bulunduğu için kabızlığı azaltır. Düşük kalori içeriği ile çiğ şeklinde salata ve yemeklere tüketilmesi tokluğu arttırdığı için kilo vermeye yardımcıdır. İçeriğinde ki A ve C vitamini göz sağlığı için çok faydalıdır.

  • Sebze

   SebzeJalapon

  • Jalapon

   Sebze

   Eğer bağırsak problemi yaşamıyorsanız C vitamini yönünden zengin olan Jalapeno biberini kış aylarında almanız oldukça faydalı olacaktır. Elbette her nimette olduğu gibi bunun da tek işlevi C vitamini verip yemeklere lezzet katmak değil. Jalapeno biberi içerisinde bulunan kapsaisin maddesi sayesinde antioksidan özelliğine sahip olmakta ve bu maddenin kanserli hücrelerle savaştığı da yapılan bir takım araştırmalar sonucu kanıtlanmış durumda. Daha çok turşu olarak karşımıza çıkan bu gıdadan daha etkili faydalanabilmek için taze halde tüketilmesinde daha fayda var. Tezgahlar da sonbaharın ilk günlerinde karşımız daha sık çıkar. Ülkemizde Akdeniz ve Güney Doğu Anadolu bölgelerinde de yetiştirilmektedir.

  • Sebze

   SebzeCin Biberi

  • Cin Biberi

   Sebze

   Kırmızı biber kanserle savaşta en büyük yardımcılarınızdan biridir. İçerisinde bulunan likopen kansere karşı oldukça etkilidir. Prostat, pankreas ve rahim kanseri bu kanser çeşitleri arasındadır. Kırmızı biber antioksidan açısından oldukça zengindir ve kalp rahatsızlığı riskini azaltır. • Kolayca kilo vermenizisağlar. bu sebzeler vücut sıcaklığını artırır ve oksijen gereksinimi yaratır. Bu sayede kilo vermek daha kolay bir hale gelmektedir. Kırmızı biber içerisinde bulunan A vitamini gözlere ve bağışıklık sistemine iyi gelir. B vitamini beynin gelişimi için oldukça önemlidir. Vücut metabolizmasını etkiler ve proteinin enerjiye dönüşümüne yardımcı olur. E vitamini hücrelerde hasar görülmesini engeller ve bu sayede kanser potansiyelini azaltır.  Kırmızı biberde C vitamini ve potasyum da bol miktarda bulunur. C vitamini bağışıklık sistemini güçlendirirken potasyum kalp krizi riskini azaltır

  • Sebze

   SebzeSivri Kıl

  • Sivri Kıl

   Sebze

   Ayrıca Yeşilbiberde bol miktarda bulunan K vitamini, damarları yumuşatıp gevşettiğinden, kanamalar üzerinde etkilidir. Özellikle acı biber, kan pıhtılaşmasını önleyerek, felç geçirme ve katarak oluşumunu engellemede etkilidir. Midenin suyunu alır ve iştah açıcı özelliği vardır. Bol lifli bir gıda olduğundan, bağırsak rahatsızlıkları ve kabızlığa iyi gelir. İçerisinde ki C vitamini, vücut direncini artırarak, kışın nezle, grip gibi hastalıklara karşı korunmakta yardımcı olur. Şayet grip yeni başlamışsa iyileşme sağlar. Yeşilbiberin içinde bulunan 'kapsasiin' maddesinin prostat kanserini iyileştirme ve de önlemede etkili olduğu bildirilmiştir. İçindeki A ve C vitamini göz sağlığı için çok faydalıdır. Düşük kalorili olması ve tok tutma özelliği sayesinde diyet yapanların daha hızlı kilo vermelerine yardımcı olur. Enerji ve zindelik kazandırır. Yaşlanmayı geciktirir. Özellikle acı biberin tam bir akciğer dostu olduğu uzmanlar tarafından bildirilmektedir. Balgam söktürücü özelliği sayesinde akciğerlerin üzerinde, sigaranın yol açtığı kirliliği temizlemekte etkili olduğu düşünülmektedir.

  • Sebze

   SebzeÇengelköy Salatalık

  • Çengelköy Salatalık

   Sebze

   Salatalık A, C,E ve K vitaminleri açısından zengindir, bunun yanında protein, diyetlifleri, folat, niasin, pridoksin, riboflavin, tiamin, sodyum , potasyum içermektedir. Ayrıca kalsiyum, demir, magnezyum, manganez, fosfor, kinko gibi sağlık açısından çok önemli mineraller içermektedir.

  • Sebze

   SebzeSalatalık Silor

  • Salatalık Silor

   Sebze

   B Vitamini Kaynağı: Salatalık B vitamini bakımından iyi bir kaynaktır. Halsizlik, sinirlilik, kansızlık, ağız yaraları, dikkat dağınıklığı ya da unutkanlık gibi şikayetlerin altından B vitamini eksikliğinin çıktığı çok olur. Bu tip şikayetler olsun olmasın, B vitamini yönünden zengin gıdalara öğünlerinde yer vermek isteyenler, listeye salatalığı da rahatlıkla ekleyebilir.

  • Sebze

   SebzeSalatalık Dikenli

  • Salatalık Dikenli

   Sebze

   Çok iyi bir B vitamini kaynağıdır. İçerdiği B vitamini sayesinde duygusal ve zihinsel sağlığı korumaya yardım eder. Salatalığın yüzde 95 i sudur. Bu yüzden vücuttaki toksinlerin kolaylıkla dışarı atılmasını sağlar. Kansere karşı mücadelede yardım eder. Özellikle meme kanseri, yumurtalık kanseri, prostat kanseri, rahim kanseri ve kolon kanseri gibi kanser türlerine yakalanma riskini azaltır. Ağız kokusunu hafifletir. Ağır şekilde ağız kokusuna sebep olacak yiyecekler yedikten sonra bir dilim salatalık ağzınıza alın damağınıza yapıştırın ve 30 saniye kadar bekleyin. Daha sonra ağız kokusunun geçtiğini fark edeceksiniz. Çünkü salatalık ağız kokusu neden olan bakterilerin ölmesini sağlar. Vücudu nemlendirir ve günlük vitamini ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılar. Özellikle B vitamini içerdiği için deri, göz, ağız, saç ve karaciğer sağlığını korumaya yardımcı olur. Kıkırdak ve kemik yapısına korur.

  • Sebze

   SebzeMacar Dolma

  • Macar Dolma

   Sebze

   İştahı açar, mideyi kuvvetlendirir ve hazmı kolaylaştırır. Romatizmaya iyi gelir. Kanamaları önler. Cinsel arzuyu arttırır. Kırmızı biber, insanı ferehlatır ve nefes yollarını açar. Bronşit ve grip gibi hastalıklarda faydalıdır. Damar tıkanıklığı ve kalp hastalıklarına karşı koruyucudur. Acı biber, İştah açar. Akciğerleri temizler ve balgam söktürür. Eklem iltihaplanması, diş ve boğaz ağrıları, romatizma, sindirim sistemi bozuklukları, soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklarda faydalıdır.

  • Sebze

   SebzeBiber Dolması

  • Biber Dolması

   Sebze

   İştahı açar, mideyi kuvvetlendirir ve hazmı kolaylaştırır. Romatizmaya iyi gelir. Kanamaları önler. Kırmızı biber, insanı ferehlatır ve nefes yollarını açar. 

  • Sebze

   SebzeKabak

  • Kabak

   Sebze

   Kabağın içerdiği vitamin, mineral ve besinlerin sağlık açısından bir çok faydası vardır. Kabak kilo vermek isteyenler için tercih edilen besinlerin başında gelir, çünkü zayıflamayı kolaylaştırır. Kalp sağlığına faydalı olan kabak, kanseri önleyici özelliği vardır.

  • Sebze

   SebzePatlıcan

  • Patlıcan

   Sebze

   Sindirim sistemini rahatlatır, kolay dışkılamayı sağlar. Yüksek oranda lif içermesi sebebiyle kabızlığı önler. Bağırsakları yumuşatır. A, B1, B2, C vitaminlerince zengindir. Ayrıca kalsiyum, potasyum ve demir minerallerini bulundurur.

  • Sebze

   SebzePatlıcan Topak

  • Patlıcan Topak

   Sebze

   Sindirim sistemini rahatlatır, kolay dışkılamayı sağlar. Yüksek oranda lif içermesi sebebiyle kabızlığı önler. Bağırsakları yumuşatır. A, B1, B2, C vitaminlerince zengindir. Ayrıca kalsiyum, potasyum ve demir minerallerini bulundurur. Kolesterolün düzenlenmesine yardım eder. Tabii kızartma, oturtma gibi yemeklerini hazırlarken çok yağlı yapmamaya özen göstermelisiniz. Kan basıncını arttırır.